Ti mit csináltok ha unatkoztok? Unalom elleni ötletek, tippek megosztása

Arra gondolok, hogy szabadidőtökben mivel foglalkoztok például hétköznap este és úgy általában mikor unatkoztok? Tehát unalom elleni tippeket várok. 

• Munka után általában futni szoktam ez levezeti a feszültséget azonkívül könyvet olvasok, sorozatokat nézek, Facebookozok, lógok az Instagramon  és nem utolsósorban tanulok valamilyen hasznos dolgot. Online tanfolyamokat nézegetek vagy akár ingyenes oktató Youtube videókat. 
  • Nálam első helyen áll az olvasás, aztán a sorozatok és sokat szoktam főzni és sütni is. Kedvencem hobbim pedig a spanyol tanulás annak ellenére, hogy elég nehezen boldogulok vele. Sajnos a mozgás mostanában elmaradt, de az is nagyon jó ötlet. Én nem szeretek futni viszont esténként tervezem, hogy sétálgatni fogok. Ja és persze a zenehallgatás...
  • Ez egy jó téma, viszont hiányolom a korotok kiírását, mert gondolom egy 18 éves ha unatkozik mással tölti az időt mint egy 30 év feletti személy. De akkor megosztom én is az ötleteimet 36 évesen:

• Olvasás: mindenféle téma jöhet, komolytól kezdve egészen a vicclapokig, rengeteget olvasok évi 80-100 könyv minimum.
    • Blogok olvasása (tervezem a blog írást is szerintem az is jó unalom ellen ne csak passzív fogyasztók legyünk, hanem alkossunk is valamit)
    • Sorozatok: Trónok harca, Westworld, Hősök, Gomorra, A szolgáló lány meséje és még sok másik amiket darálok:)
    • Photoshop képek manipulálása. Mivel sajnos rajzolni nem tudok így képeket alakítok át, illetve különböző absztrakt rajzokat csinálok digitálisan. Szerintem jó móka. 
    • Fotózás: főként a telefonommal készítek képeket, tehát nem kell profi fotózásra gondolni, de tökéletes unaloműzés
    • Játszok a macskámmal, ennél jobb stresszoldás nincs is a világon 
    • Videó játékok: na jó ezt be sem merem vallani, de azért szoktam játszani, habár tudatosan figyelek arra, hogy heti 3-5 óránál többet azért ne játsszak, mert szerintem elviheti az ember életét. Kurva gyorsan telik az idő ha játszom és én ezt nem akarom. 
    • Böngészős alapú Flash játékokkal is szoktam játszani bár inkább munka időben:)
    • Barangolok a Youtubon céltalanul, össze-vissza
    • Instagram böngészése: utazás, kreatív ötletek, design, otthon és lakberendezés témákban 
    • Facebook és azon belül most kezdek egy saját csoportot paleo recept témakörben majd megosztom veletek:) 
    • Zenehallgatás 
    • Beszélgetés barátokkal személyesen vagy akár Viberen, Facen keresztül
    • És, hogy legyen offline életem is amivel egyensúlyozom a digitális életemet az a biciklizés főként hétköznapokon, hétvégén pedig kirándulás, vagy különböző Magyar városokban való barangolás gyalogosan. 
    • Aztán autókázás ide-oda céltalanul,nagyon szeretek vezetni, ha éppen anyagilag úgy állok akkor levezetek csak úgy 2-300km-t spontán, néha viszem a bicajom is és tekerek egy tök idegen városban. Legtöbbször egyedül megyek, de van mikor barátokkal mikor hogy alakul ki, hogy ér rá. 
    • Főzés és sütés mostanság főként paleo receptekkel próbálkozok, de rengeteg hagyományos finomságot is készítek az extrém zsírostól kezdve egészen a brutál édesig. 
    • Evés, ivás, nassolás közben pedig zenehallgatás a legegyszerűbb, de legjobb unaloműző
    Na várom a ti hozzászólásaitokat is.
    • Főzés és sütés
    • Videójátékok
    • Olvasás
    • Biciklizés
    • Varrás, horgolás
    • Barangolás aneten
    • Fórumozás
Jelentkezz be or Register a hozzászóláshoz.